Tehotenská masáž

Je masážne ošetrenie prispôsobené potrebám nastávajúcej matky. Rozdiel oproti bežnej masáži spočíva v tom, že matkino telo musí byť počas masáže správne umiestnené v polonaklonenej polohe a podopreté pomocou vankúšov. Je to nielen veľmi pohodlné, ale bezpečné pre vás a vaše bábätko. Taktiež sa pri tejto masáži vyvaruje hĺbkovému tlaku a stimulácií určitých bodov, ktoré sú kontraindikáciami.

Táto masáž znižuje stres, opuchy rúk a nôh zlepšovaním krvného obehu a lymfatického obehu a zmierňuje bolesti svalov a kĺbov.

Je to populárna doplnková terapia na bolesti chrbta počas tehotenstva, kedy sú voľby pre úľavu od bolesti často obmedzené.

Nielen masáž môže byť telesne prospešná, ale aj ľudský dotyk môže pôsobiť utišujúco a poskytnúť emocionálnu podporu počas tehotenstva. Zistilo sa, že masážna terapia znižuje úzkosť a depresiu.

Môžu sa vyskytnúť určité prípady, ktoré môžu alebo nemusia súvisieť s tehotenstvom, ktoré by vylučovali masáž. Ide o ženy s rizikom predčasného pôrodu, ženy s krvnými zrazeninami alebo poruchami zrážania krvi a iné ochorenia. Z tohto dôvodu je nutná konzultácia a písomný súhlas vášho lekára.

Zdravé nastavajúce mamičky sa môžu objednavať po ukončenom 1. trimestri.

Read in English